Wycieczki wielodniowe

Wycieczka 2-dniowa do Pragi, termin 22 – 23 kwietnia 2024, cena 495 zł + bilety wstępu ok. 350 CZK 

1 dzień. Wyjazd o godz. 5.00. Przyjazd do Pragi około południa.

Zwiedzanie lewobrzeżnej części Pragi, w tym m.in.: Klasztor na Strahovie z wyjątkową panoramą miasta z tarasu widokowego, Plac Loretański z Loretą i Pałacem Czerninów, Plac Hradczański z okalającymi go pałacami, Dziedzińce Zamku Królewskiego z imponującą Katedrą Św. Wita, Starym Pałacem Królewskim, Salą Władysławowską, Bazyliką Św Jerzego i słynną Złotą Uliczką (możliwość fakultatywnego zwiedzania wnętrz), spacer wśród dawnych winnic i ogrodów na Małą Stranę. Rynek Malostrański z Kościołem Św. Mikołaja – największą barokowa świątynia Pragi. Spacer po najsłynniejszym kamiennym moście – Most Karola. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obrzeżach Pragi. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

  2 dzień.  Dalsze zwiedzanie miasta – jego prawobrzeżnej części z Placem Wacława – najbardziej reprezentacyjnym placem Nowego Miasta, z pomnikiem patrona Czech – Św. Wacława, Rynek Staromiejski z ratuszem i najsłynniejszym średniowiecznym zegarem astronomicznym – Orlojem, Kościół Tyński, Pomnik Jana Husa, Dzielnica Żydowska – Josefov, Plac Republiki z Bramą Prochową i Domem Miejskim. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Około 15.00 wyjazd w drogę powrotną.

Termin zapisów – do 15 lutego br. lub do wyczerpania miejsc.

Osoba odpowiedzialna za organizację wycieczki – Ludwina Krajczyk tel. 604 133 044

*

Wycieczka „Szlakiem zamków krzyżackich”, termin  5 – 7 czerwca 2024, cena 745 zł + bilety wstępu ok. 175 zł 

W programie zwiedzanie następujących miast: Strzelna, Torunia, Malborka, Sztumu, Kwidzyna, Pelplina, Gniewa i Chełmna.

Kwotę 920 zł należy wpłacić do 30 kwietnia 2024 roku.

Wpłaty na konto: SUTW Atena, rach. nr 28 9583 0009 0011 5472 2000 0020

Niewpłacenie w/w kosztów wycieczki i w wyznaczonym terminie spowoduje wykreślenie z listy uczestników.

Termin zapisów – do 15 marca br. lub do wyczerpania miejsc.

Osoba odpowiedzialna za organizację wycieczki – Wiesława Czarnecka tel. 698 308 629

*

Wycieczka 2-dniowa – Łódź i okolice, termin 17 – 18 czerwca 2024, cena 535 zł + bilety wstępu ok. 85 zł

 1 dzień: wyjazd z Obornik Śląskich o godz. 8.00 i tego dnia zwiedzanie Łodzi

 •  Stary Cmentarz trójwyznaniowy z grobowcami łódzkich rodów fabrykanckich
 •  Pałac Izaaka Poznańskiego
 •   Manufaktura i czas wolny
 •   przejście przez Pl. Wolności do ul. Piotrkowskiej
 •   ul. Piotrkowska
 •   Pasaż Róży
 •   przejście przez Park Źródła 1 i 2 do Księżego Młyna, Księży Młyn
 •  Fabryka Scheiblera z loftami
 •   czas wolny

      Zakwaterowanie w Łodzi w hotelu Mazowiecki**  w pokojach 2 – 3 osobowych z pełnymi węzłami sanitarnymi, obiadokolacja.

 2 dzień:

 • Nieborów – pałac Radziwiłłów z XVIII w. wraz z barokowym ogrodem
 • Łowicz – Bazylika katedralna z XV w, zwana „Wawelem Mazowsza”, która jest mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni
 • Walewice – pałac z XVIII wieku, w którym przyszedł na świat Aleksander Walewski (owoc miłości Marii Walewskiej i Napoleona Bonapartego)
 • Piątek – geometryczny środek Polski (pomnik na Rynku)
 • obiad
 • przyjazd do Obornik Śląskich w godzinach wieczornych

Termin zapisów – do 30 marca br. lub do wyczerpania miejsc.

Osoba odpowiedzialna za organizację wycieczki – Ludwina Krajczyk tel. 604 133 044

*

Wycieczka 3-dniowa do Wiednia, termin 16 – 18 września 2024, cena 1205 zł + bilety wstępu ok. 75 euro

1 dzień.  Wyjazd o godz. 4.30.  Przejazd na wzgórze Kahlenberg, następnie przejazd do centrum miasta. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Objazd autokarem reprezentacyjnego bulwaru Ringsrasse – widok m.in. na Park Miejski, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Uniwersytet, Kościół Wotywny. Spacer ulicami wiedeńskiej Starówki – m.in. Opera (z możliwością zwiedzania wewnątrz), Katedra Św. Szczepana, reprezentacyjne deptaki Kartnerstrasse, Kohlmarkt i Graben, dziedzińce i budynki zimowej rezydencji cesarskiej – Hofburga. Fakultatywne zwiedzanie komnat cesarskich, Kaplicy i Skarbca. Czas wolny na kawę. Dalsze zwiedzanie miasta – Neuer Markt z kościołem Kapucynów i Kryptą Cesarską, Hoher Markt, Park Miejski z pomnikiem Straussa, Schwarzenbergerplatz, Kościół Św. Karola Boromeusza – największy kościół barokowy Wiednia. Obiadokolacja w restauracji w Wiedniu. Przejazd do hotelu w okolicy Wiednia. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień. Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie kompleksu pałacowo – ogrodowego Belwederu. Przejazd do Schonbrunnu- zwiedzanie.  Czas wolny na kawę. Następnie przejazd do Hundertwasserhaus – zapoznanie z oryginalną architekturą Hundertwassera. Dla chętnych wyprawa na Prater – centrum zabawy i rozrywki Wiedeńczyków, z wesołym miasteczkiem i mnóstwem atrakcji. Przejazd do dzielnicy Grinzing, słynącej z tradycji winiarskich. Obiadokolacja w jednej z tradycyjnych winiarni tzw. Heuriger – z młodym winem i w towarzystwie dźwięków muzyki ludowej. Powrót do hotelu. Nocleg.

 3 dzień. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd w malownicze rejony na północny zachód od Wiednia – panorama doliny Wachau, tzw. Bramy Dunaju – przełomowego odcinka doliny Dunaju pod Wiedniem. Wizyta w Melk – zwiedzanie opactwa Benedyktynów oraz w Krems – perełce naddunajskich miasteczek. Durnstein. Spacer po Starówce. Degustacja likierów z możliwością zakupu. Czas wolny. Około 17.00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Termin zapisów – do 15 marca br. lub do wyczerpania miejsc.

Osoba odpowiedzialna za organizację wycieczki – Wiesława Czarnecka tel. 698 308 629

 

Regulamin-wycieczkowo-wczasowy