Z wizytą w Operze

Dnia 21 marca br. grupa Melomanów naszego UTW, na zaproszenie Dyrekcji Opery Wrocławskiej, wzięła udział w próbie generalnej opery Giacomo Pucciniego pt.”Madame Butterfly”.

Przed próbą mieliśmy zaszczyt spotkać się z Maestro Danielem Smithem, znakomitym australijskim dyrygentem, mającym na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W czasie spotkania Maestro w niezwykle ciekawy i zabawny sposób opowiedział o swoim dorobku artystycznym, o tym jak ważne dla dyrygenta, w rozumieniu twórczości kompozytorów, jest poznanie miejsca, w którym tworzyli swoje dzieła.

Wspomniał także o różnicach istniejących pomiędzy muzyką, tworzoną przez australijskich kompozytorów, a tą skomponowaną przez Europejczyków.

To było miłe i pouczające spotkanie, zakończone wspólną fotografią.

Po spotkaniu uczestniczyliśmy w próbie opery, gdzie mieliśmy możliwość podziwiania Maestro Smitha „w akcji” i wychwytywać muzyczne „smaczki”, podczas brawurowo wykonanej przez orkiestrę partytury opery.

Opera Pucciniego to nie lada wyzwanie dla solistów, w szczególności dla Artystki wykonującej partię tytułową. W czasie próby w rolę Madame Butterfly wcieliła się Maestra Eliza Kruszczyńska, której znakomity występ pozostanie na długo w naszej pamięci.

Dziękujemy za wiele pięknych i wzruszających chwil.

 

Tekst: Ewa Materny

Fot: Halina Kazimierska

Więcej zdjęć z wydarzenia w zakładce Galeria