Relacja z IX Marszu Nordic Walking Studentów UTW „Poznaj Ziemię Obornicką” – 2 września 2023

Zarząd i Sekcja Nordic Walking Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Atena” w Obornikach Śląskich, tradycyjnie co roku na początku września, organizują Marsz Nordic Walking Studentów UTW, pod hasłem „Poznaj Ziemię Obornicką”, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Obornik Śląskich.

Nie mogło być inaczej w bieżącym roku. W sobotę 2 września 2023 r.  do naszego miasta przyjechali studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Nowej Rudy, Oleśnicy, Trzebnicy i Wrocławia, by po raz IX-ty, razem z grupą  naszych Studentów pomaszerować do Wilczyna. Trasa Marszu, licząca 6 km, rozpoczęła się pod Obornickim Ośrodkiem Kultury i wiodła malowniczymi uliczkami Obornik Śląskich, a przede wszystkim  ścieżkami leśnymi do Wilczyna. W Marszu wzięło ogółem ok.140 aktywnych seniorów.

Przy świetlicy w Wilczynie, gdzie zaplanowano metę Marszu, zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne przy muzyce dla wszystkich uczestników, którzy mimo zmęczenia z radością ruszyli do tańca. Natomiast do uzupełnienia spalonych przez uczestników podczas marszu kalorii przyczynili się nasi Wolontariusze,  przygotowując  smaczny poczęstunek.

Przeprowadziliśmy także konkurs na najpiękniejszy bukiet zrobiony z zebranych po drodze kwiatów i ziół. W wyniku konkursu I miejsce zajęła grupa z Oleśnickiego UTW, II miejsce przypadło UTW w Nowej Rudzie, a III miejsce zajęła grupa z UTW w Uniwersytecie Wrocławskim. Nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Obornik Śląskich.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za wspólne, aktywne i przyjazne spędzenie czasu, a Organizatorom za świetne przygotowanie imprezy.

Koszty organizacji Marszu zostały częściowo dofinansowane przez Burmistrza Obornik Śląskich, za co dziękujemy.

Do zobaczenia za rok podczas Jubileuszowego X Marszu Nordic Walking!

Relację przygotowała : Ewa Materny

Fotografie: Halina Kazimierska

 

Wiecej zdjęć z wydarzenia w Galerii.