Po powrocie z Warszawy…

STUDENCI  „ATENY”  WYRUSZYLI  NA  PODBÓJ  WARSZAWY

W październikowy weekend 20-22.10.br studenci Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Atena” w Obornikach Śląskich wyjechali na wycieczkę do stolicy. Program wycieczki zakładał zwiedzanie m.in. pałacu i ogrodów w Wilanowie, przejazd Traktem Królewskim i spacer po Łazienkach Królewskich (pomnik Fryderyka Chopina, Belweder, pomnik Józefa Piłsudskiego), a następnie przejazd na Stadion Narodowy im.Kazimierza Górskiego – wejście na taras widokowy.

W sobotę 21.10.2023 r. program zwiedzania rozpoczęli od Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Następny punkt programu przewidywał spacer po Starych Powązkach, gdzie miejsce wiecznego spoczynku znalazło wielu znamienitych Polaków. Kolejną atrakcją był wjazd na 30-te piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego roztacza się piękny widok na panoramę Warszawy. Do Muzeum Powstania Warszawskiego grupa dojechała warszawskim metrem. W Muzeum każdy uczestnik miał możliwość zapoznania się z historią przebiegu powstania i wsłuchać się w bijące serce Warszawy.

W ostatni dzień wycieczki zwiedzano Zamek Królewski, spacerowano po warszawskiej Starówce, uczestnicy odwiedzili Katedrę Warszawską św.Jana oraz, ze względu na ulewny deszcz, obejrzeli z okien autokaru Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim i pomnikami Adama Mickiewicza, Mikołaja Kopernika, a także gmach Uniwersytetu Warszawskiego i inne. Zwieńczeniem wizyty w Warszawie był udział w zmianie warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Po obiedzie grupa pełna wrażeń,  wyruszyła w drogę powrotną do domu. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody program wycieczki udało się zrealizować, dzięki pilotowi panu Andrzejowi i przewodniczce warszawskiej pani Agnieszce. Bezpiecznie do domu dowiózł uczestników wycieczki, kierowca pan Cezary. Serdecznie dziękujemy!

Należy podkreślić, że w wycieczce brały udział osoby z niepełnosprawnościami, a jej koszty zostały częściowo dofinansowane przez Starostę Trzebnickiego ze środków PFRON.

Opracowanie: Ewa Materny

Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w zakładce Galeria.

Wycieczka do Warszawy 20 – 22.10.2023