II  Obornicki Przegląd Kabaretów – 19.10.2023

 

II  OBORNICKI  PRZEGLĄD  KABARETÓW „ŚMIECH TO ZDROWIE  –  Z KABARETEM  TO  MOŻLIWE”

W czwartek 19 października 2023 r., na zaproszenie  Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Atena” w Obornikach Śląskich, do sali widowiskowej  Obornickiego Ośrodka Kultury przyjechały cztery kabarety, reprezentujące niektóre dolnośląskie Uniwersytety Trzeciego Wieku, by wziąć udział w II Obornickim Przeglądzie Kabaretów, p.n. „Śmiech to zdrowie – z kabaretem to możliwe”.

UTW w Oleśnicy, reprezentował Kabaret „Przerwa na kawę”; Ząbkowicki UTW w Ząbkowicach Śląskich  – Kabaret „Nie wiadomo co”; z SUTW „Tęcza” z Trzebnicy przyjechał Teatrzyk „7 kolorów”, a z Legnickiego UTW – Kabaret „AntyPesel”. Gospodarzy reprezentował Kabaret „To i Owo”.

 Sala Obornickiego Ośrodka Kultury zapełniła się do ostatniego miejsca, publiczność gromkimi brawami nagradzała wesołe scenki przygotowane przez artystów z poszczególnych Kabaretów. Zarówno publiczność, jak i aktorzy znakomicie się bawili.

Przegląd nie miał charakteru konkursu, wszystkie Kabarety zostały uhonorowane  statuetkami, wykonanymi przez Pracownię Ceramiczną „Mój Konik” z Obornik Śląskich, a wykonawcy tradycyjnie otrzymali wrzosy i upominki.

Po występach wszyscy wykonawcy wraz z przedstawicielami SUTW „Atena” udali się na wspólne spotkanie integracyjne.

Zabawną scenografię przygotowała Teresa Baraniecka z SUTW „Atena”.

Projekt został częściowo dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!

                                                                                                                                                   Opracowała: Ewa Materny

 

Zdjęcia ilustrujące wydarzenie można obejrzeć w zakładce Galeria.

II Obornicki Przegląd Kabaretów – 19.10.2023