Zaproszenie do kina

W ramach spotkań „Astra dla Seniora” zapraszamy naszych Słuchaczy dnia 16 lutego o godz. 13:00 do kina Astra na film pt.„Niebezpieczni dżentelmeni”.

Jest to szalona polska komedia z 2022 roku w gwiazdorskiej obsadzie.

Akcja filmu rozgrywa się w roku 1914, gdy Polski nie było na mapie, ale w Zakopanem można spotkać całą plejadę ówczesnych polskich artystów, literatów i nie tylko…

A tak kino Astra prezentuje film:

„Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…”

Zapisy na seans w biurze Stowarzyszenia u kol. Reni Szewczyk.

Cena biletu 10 zł.