Relacja z VI Marszu NW Studentów UTW „Poznaj Ziemię Obornicką”

VI MARSZ NORDIC WALKING STUDENTÓW UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU „POZNAJ ZIEMIĘ OBORNICKĄ”

W sobotę 14 sierpnia 2021 r. Sekcja Nordic Walking wraz z Zarządem  naszego Stowarzyszenia  zorganizowała VI Marsz Nordic Walking Studentów UTW „Poznaj Ziemię Obornicką”, w którym wzięło ogółem 135 osób, reprezentujących : Noworudzki UTW z Nowej Rudy (23 osoby), Oleśnicki UTW z Oleśnicy(30 osób), Sudecki UTW z Wałbrzycha (19 osób), UTW w Uniwersytecie Wrocławskim z Wrocławia (7 osób) oraz 56-osobowa grupa uczestników, reprezentująca Gospodarzy.

Powitania uczestników, zgromadzonych na Targowisku „Mój rynek” dokonali Prezes Stowarzyszenia – Ewa Materny, Ewa Kaczmarczyk- Liderka Sekcji Nordic Walking i Burmistrz Obornik Śląskich – Arkadiusz Poprawa, który dokonał oficjalnego otwarcia Marszu.

Trasa Marszu prowadziła  ścieżkami, wiodącymi przez pobliskie lasy, należące do Nadleśnictwa Oborniki Śląskie. Sprzyjająca piękna , słoneczna pogoda z lekkim wiatrem przyczyniła się do tego, że  aktywni seniorzy pokonali bez trudu ponad 10 km i wykonali ok. 18 tys. kroków!!

W połowie trasy, podczas postoju przy historycznych kurhanach, z uczestnikami Marszu spotkał się Pan Artur Przystarz,  radny Miasta i Gminy Oborniki Śląskie , który zapoznał zebranych z historią naszego miasta. Jak zwykle podczas odpoczynku, nasze Koleżanki Marysia Pałka i Ania Stachurska serwowały pyszne drożdżowe bułeczki od Cukierni „Beza” w Obornikach Śl.

Nad bezpieczeństwem uczestników na trasie Marszu czuwał ratownik medyczny, Pan Zenon Łoś.

Marsz zakończył się, dzięki uprzejmości i pomocy Ośrodka Sportu i Rekreacji,  na terenie Campingu „Pod Topolą”, spotkaniem integracyjnym wraz z ciepłym posiłkiem, przygotowanym przez P.H.U.Jarosław Trocki.

Mimo niewątpliwego zmęczenia po przebytej trasie, większość studentów-seniorów ruszyła do tańca w rytm muzyki „serwowanej” przez Pana Eugeniusza Opyda.

Trudno było się rozstać, szczególnie , gdy było to pierwsze tak duże spotkanie seniorów po pandemicznym odosobnieniu.

Z nadzieją na ponowne spotkanie na trasie Marszu Nordic Walking w przyszłym roku, około godz.16:00 pożegnaliśmy naszych Przyjaciół, reprezentujących kilka dolnośląskich UTW.

W imieniu Zarządu pragnę serdecznie podziękować za ogromne, bezinteresowne zaangażowanie w przygotowanie Marszu i spotkania integracyjnego, w szczególności: Ewie i Jerzemu Kaczmarczyk, Marii i Ryszardowi Sobków, Grażynie i Ireneuszowi Orsztynowicz, Wiesławie Faryś, Annie Konior-Bąbie, Gosi Tatuś, Danusi Wacławik, Jolancie Śliwińskiej, Zofii Grondalskiej, Bożenie Powierza, Genowefie Janas, Grażynie Meslik i Mieczysławowi Wolskiemu, Annie Andrych  oraz  Halinie Kazimierskiej za fotograficzną relację z przebiegu imprezy.

Zdjęcia z wydarzenia w zakładce Galeria.

 

Ewa Materny – Prezes Stowarzyszenia