Relacja z Rajdu Rowerowego „Seniorek”

CZŁONKOWIE  SEKCJI  ROWEROWEJ 

SUTW „ATENA”  W  OBORNIKACH  ŚLĄSKICH 

NA  ŚCIEŻKACH ROWEROWYCH  DOLINY  BARYCZY

W dniach 06 – 11 sierpnia 2021 r. członkowie Sekcji Rowerowej Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Atena” w Obornikach Śląskich pokonali ok.200 km ścieżkami rowerowymi po Dolinie Baryczy, realizując tym samym założenia Rajdu Rowerowego „Seniorek”.

Trasa Rajdu wiodła z Obornik Śląskich, przez Prusice, nową ścieżką rowerową z Książęcej Wsi do Gruszeczki i dalej do Rudy Sułowskiej, gdzie grupa zatrzymała się na noclegi w gościnnej Agroturystyce „Głowaczówka”.

Była to baza wypadowa codziennych wielokilometrowych wypraw rowerowych i kajakowych po Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy. Uczestnicy zwiedzili także zabytkowe miejsca w Miliczu, dojechali do ścieżki rowerowej im.Ryszarda Szurkowskiego i do miejsca, gdzie kiedyś przebiegała granica niemiecko-polska. Zachwycali się różnorodnością wodnego ptactwa, zamieszkującego rezerwat Stawów Milickich w okolicach Rudy Żmigrodzkiej i Rudy Sułowskiej.

Przede wszystkim aktywnie spędzali czas, pokonując rowerami po 38 km dziennie. W czasie całego rajdu nie było żadnych nieprzewidzianych zdarzeń i awarii. A wieczorami członkowie Sekcji relaksowali się przy muzyce i piosenkach biesiadnych.

Pogoda w czasie całego Rajdu także sprzyjała cyklistom i bez trudu wracali w świetnych humorach do swoich domów, pokonując ostatni 42 km odcinek trasy.

Wydatki związane z organizacją imprezy zostały częściowo dofinansowane z budżetu Gminy Oborniki Śląskie – dziękujemy.

Opracował: Zygmunt Morga

Przewodniczący Sekcji Rowerowej

Zdjęcia z Rajdu do obejrzenia w Galerii.