Relacja z Inauguracji r.a. 2021/2022

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022

W UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU „ATENA”

W OBORNIKACH ŚLĄSKICH.

W czwartek 7 października 2021 r. Studenci Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Atena” w Obornikach Śląskich uroczyście rozpoczęli 18-ty rok akademicki 2021/2022.

Było to pierwsze tak liczne spotkanie, po półtorarocznej izolacji, która niewątpliwie negatywnie odbiła się na samopoczuciu seniorów. Obecnie UTW liczy 435 członków, w tym 23 osoby to nowi Studenci.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczął Chór „Atena”, który pod kierunkiem Ewy Skubisz wykonał studencką pieśń hymniczną „Gaudeamus igitur…” oraz hymn SUTW „Atena”, skomponowany przez Pana Radosława Kota i ze słowami Pani Danuty Rozkosznej. Następnie Chór zaprezentował cztery nowe radosne utwory o miłości.

Licznie przybyłych Studentów oraz zaproszonych gości przywitała Prezes Stowarzyszenia – Ewa Materny. Zaproszenie na uroczystość przyjęli i zaszczycili swoją obecnością: Poseł na Sejm RP – Sławomir Piechota, Burmistrz Obornik Śląskich – Arkadiusz Poprawa, Starosta Trzebnicki – Małgorzata Matusiak, Dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury – Halina Muszak, a także dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych miasta i gminy Oborniki Śląskie z Inspektorem Oświaty – Sławomirem Szypulskim na czele.

Miło było gościć także przedstawicielkę SUTW „Tęcza” z Trzebnicy – Małgorzatę Pyttel-Osińską.

Wykład inauguracyjny, pt. „Londyn – stolica Europy, czy samotna wyspa…? wygłosił Poseł Sławomir Piechota.

Po wykładzie zaproszeni Goście złożyli Studentom „Ateny” serdeczne życzenia realizacji planów i zamierzeń oraz radości ze wspólnych spotkań.

W części artystycznej wystąpiła Grupa Taneczna „Seniorita”, pod kierunkiem Wandy Górnej, wykonując walca angielskiego oraz dynamicznego kankana.

Na zakończenie uroczystości wystąpili artyści Kabaretu „To i Owo”, pod kierownictwem artystycznym Piotra Gajdy-Susa, prezentując zabawne, ale nie pozbawione ironii i refleksji scenki z wybranych wierszy Andrzeja Waligórskiego.

Prezes SUTW „Atena” zaprosiła zebranych na kolejny wykład i zachęcała do uczestnictwa w zajęciach licznych Sekcji, które działały także w czasie wakacji.

Relację przygotowała: Ewa Materny

Fotografie : Halina Kazimierska