IX Dolnośląski Turniej Brydża Seniorów

Dnia 18 maja 2019 r. w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Obornikach  Śląskich odbył się IX DOLNOŚLĄSKI  TURNIEJ BRYDŻA SENIORÓW . Turniej przygotowany został przez Zarząd i Sekcję Brydża Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „ATENA”w Obornikach Śląskich, jako impreza towarzysząca obchodom Dni Obornik Śląskich.

Imprezę otworzyli: Viceburmistrz Obornik Śląskich – Pan Henryk Cymerman, p.o. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pani Izabela Banach-Szymanek i Prezes Stowarzyszenia UTW„Atena” – Ewa Materny.

W IX Turnieju wzięła udział rekordowa, jak dotąd, liczba 22 par, reprezentujących Uniwersytety Trzeciego Wieku : z Leszna, Oleśnicy, Oławy, Wolsztyna , Wrocławia i Obornik Śląskich oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich.

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwali Sędziowie : Pan Dariusz Marczak i Pan Kazimierz Bednarek.

W wyniku rozgrywek Turniej wygrali reprezentanci Stowarzyszenia UTW „Atena” w Obornikach Śl. – Państwo Krystyna i Jerzy Dziarkowscy, drugie miejsce zajęła para z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wolsztynie – Panowie Adam Cukier i Piotr Ertel, trzecie miejsce przypadło równorzędnie trzem parom: Panom Bronisławowi Ladaczek i Janowi Nowak oraz  Lechowi Suwara i Adamowi Zającowi z Wrocławia i Panom Zdzisławowi Lewickiemu i Zenonowi Niedbała z Oławskiego UTW w Oławie.

Laureaci otrzymali z rąk Wiceburmistrza puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.brydzdm.cba.pl
w zakładce: POZOSTAŁE TURNIEJE lub bezpośrednio
 http://www.brydzdm.cba.pl/pozost/o190518/190518.html
.
Do zobaczenia za rok na Jubileuszowym X Dolnośląskim Turnieju Brydża Seniorów.

 

Opracowała: Ewa Materny

 

Zdjęcia z tego wydarzenia mogą Państwo obejrzeć w Galerii na niniejszej stronie.