Wycieczka rowerowa „Nad Odrą”

Wycieczka rowerowa „NAD ODRĄ” – 10.08.2019 r.

W sobotę 10 sierpnia 2019 r. – 21-osobowa grupa aktywnych mieszkańców gm.Oborniki Śląskie wyruszyła na wycieczkę rowerową pn.”Nad Odrą”. Trasa wycieczki wiodła z Obornik Śląskich przez Jary, Niziny, Uraz, Lubnów, Nowosielce – z powrotem do Obornik Śląskich. Ogółem   21 km.

W Urazie  – dzięki uprzejmości Pani Sołtys – Natalii Kwasek Elsebay, uczestnicy mogli odpocząć na terenie rekreacyjnym „przy jeziorku” i posilić się przygotowanym przez  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Urazie, smacznym posiłkiem.

Wycieczkę zorganizowała Sekcja Rowerowa Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Atena” w Obornikach Śląskich, pod kierunkiem jej Przewodniczącego Zygmunta Morgi, w ramach projektu: „ Turystyczna Gmina Oborniki Śląskie”, który został wybrany do realizacji z Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”.

Za organizacją takiego wydarzenia opowiedziało się ok.1500 mieszkańców Dolnego Śląska, którzy oddali swoje głosy w internetowym głosowaniu i został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Przy realizacji projektu Stowarzyszenie UTW „Atena” w Obornikach Śląskich współpracuje ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Wzgórz Trzebnickich w Trzebnicy.

Zapraszamy do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej – dnia 31 sierpnia 2019 r. pn.”Po Grzybku” – szczegóły na plakatach, ulotkach, na stronie internetowej www.sutwatena.pl .

Opracowała: Ewa Materny