Relacja z VI Marszu NW studentów UTW – 12 maja 2018 – Trzebnica – Węgrzynów

VI OGÓLNOPOLSKI MARSZ NORDIC WALKING

STUDENTÓW UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU

Trzebnica-Węgrzynów

 

     W sobotę 12 maja 2018 r. słuchacze Stowarzyszenia UTW „Atena” w liczbie 45 osób wyruszyli wraz z przedstawicielami Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Trzebnicy, z Oleśnicy i z Wrocławia na trasę VI Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking Studentów UTW.

      Organizatorem Marszu było Stowarzyszenie UTW „Tęcza” w Trzebnicy. Uczestnicy mieli do pokonania ok.6 km historyczną trasą kolei wąskotorowej, z Trzebnicy do Węgrzynowa.

      Uczestników na trzebnickim Rynku powitał Burmistrz Trzebnicy Pan Marek Długozima, Prezes SUTW „Tęcza” Irena Kahalik oraz były kolejarz kolejki wąskotorowej.

Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Trzebnickiej – Pan Zbigniew Lubicz-Miszewski zaprosił „kijkarzy” do odwiedzenia Muzeum Regionalnego, w którym przechowywanych jest wiele pamiątek i fotografii z okresu funkcjonowania kolei, a także historycznych z terenów gminy Trzebnica.

       Po zwiedzeniu Muzeum przewodniczący poszczególnych grup otrzymali z rąk kolejarza specjalnie wydrukowane „bilety”  , uprawniające do marszu trasą kolejki wąskotorowej i grupa ok.150 osób wymaszerowała na trasę.

        W miejscowości Węgrzynów przedstawiciele samorządu wiejskiego powitali uczestników Marszu pysznym ciastem.

        Po krótkim odpoczynku studenci UTW zostali przewiezieni autokarem na teren „między stawami” w Trzebnicy , gdzie czekał na nich ciepły posiłek oraz zaplanowano spotkanie integracyjne przy muzyce.

        Piękna, majowa pogoda, wesołe usposobienie studentów UTW i porywająca do tańca muzyka sprzyjały świetnej zabawie .Uczestnicy na pamiątkę otrzymali materiały promujące Gminę Trzebnica oraz SUTW „Tęcza” w Trzebnicy, a także certyfikaty i przypinki potwierdzające uczestnictwo w Marszu.

         Podziękowania za świetną organizację kolejnego już Marszu Nordic Walking składamy naszym Koleżankom i Kolegom z SUTW „Tęcza” w Trzebnicy wraz z Prezes Ireną Kahalik.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia w naszej Galerii.

Relację przygotowała: Ewa Materny