Koncerty Chóru SUTW „Atena” w styczniu 2018 r.

       

 

      Dnia 7 stycznia 2018 r. w Kościele NSPJ w Obornikach Śląskich odbył się „IX Międzypokoleniowy Koncert Kolęd”, pod kierownictwem artystycznym Pani Ewy Skubisz i pod patronatem Burmistrza Obornik Śląskich – Arkadiusza Poprawy oraz Proboszcza Parafii – ks. Artura Kochmańskiego. W koncercie wzięły udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i z Powiatowego Zespołu Szkół oraz Chór Parafialny.

W wydarzeniu tym nie mogło zabraknąć śpiewających studentów z Chóru Stowarzyszenia UTW „Atena” w Obornikach Śl., którzy rozpoczęli koncert kolędami: „Adeste Fideles” i „Zapalcie światła”.

Koncert zgromadził liczną rzeszę słuchaczy, którzy każdy występ nagradzali gromkimi oklaskami.

      Tradycyjnie, od wielu lat Chór SUTW „Atena” występuje w koncertach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dnia 14 stycznia 2018 r. chórzyści wspierali Orkiestrę podczas koncertu z okazji „26 Finału WOŚP”, który miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich. W trakcie występu zaprezentowali  kolędy i piosenki z gatunku muzyki rozrywkowej. Przebywająca na koncercie publiczność chętnie zasilała puszki wolontariuszy, co w efekcie przełożyło się na znakomity wynik zbiórki pieniężnej na WOŚP w naszym mieście.

.

Opracowała: Jadwiga Borowska