Chór SUTW „Atena” na VIII Przeglądzie Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Świdnicy

      Dnia 11 maja 2018 r. Chór naszego Stowarzyszenia wystąpił podczas niezwykłego wydarzenia, jakim był Przegląd Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku, zorganizowany po raz ósmy przez Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy.

      Każdego roku Seniorzy mierzą się z nowym muzycznym tematem, a tym razem były to „Piosenki lat 60-tych”. Swoje artystyczne talenty zaprezentowało 9 Chórów i zespołów muzycznych, reprezentujących Uniwersytety Trzeciego Wieku z: Wałbrzycha, Nowej Rudy, Świebodzic, Oleśnicy, Żarowa, Ząbkowic Śląskich, Świdnicy oraz nasz Chór, pod dyrekcją Ewy Skubisz.

      Chór SUTW „Atena” wystąpił z takimi przebojami jak : „Kwiat jednej nocy” Zespołu „Alibabki” , „Autostop” Karin Stanek i „Love me tender” Elvisa Presleya. Znakomite wykonanie  tych utworów spotkało się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej widowni.

      Przegląd od ubiegłego roku ma zmienioną formułę, nie jest już konkursem, a jego zadaniem jest przede wszystkim wspólna zabawa Studentów UTW przy muzyce i piosence.

        Na pamiątkę spotkania każdy Zespół otrzymał od Pani Krystyny Lasek , Prezes Świdnickiego UTW, uroczą statuetkę.

      Po wysłuchaniu  wszystkich  utworów  nie sposób oprzeć się wrażeniu, iż „śpiewać każdy może, bez względu na wiek”, a zatem do zobaczenia za rok.

Relację opracowała: Ewa Materny