Chór SUTW „Atena” koncertował w „Capitolu”

W dniu 5 listopada 2017 r. chórzyści wraz z dyrygentką Panią Ewą Skubisz udali się do Teatru Muzycznego ”Capitol” we Wrocławiu.

Zostaliśmy tam zaproszeni przez Panią Renatę Majewską – kierowniczkę ”Sceny na Dywanie”, aby dać koncert  przed musicalem  pt.„Nine”.

Wykonaliśmy kilka utworów, prezentowanych wcześniej w „Capitolu”, w ramach VII Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych.

Podążający na spektakl widzowie z ciekawością i zainteresowaniem zatrzymywali się, aby wysłuchać pieśni z naszego repertuaru tj. „Pokolenia”, „Hymn do nocy”, „Oj nasi jadą”, „Mazur”, „Alleluja”, „Tango Milonga”. Publiczność żywo reagowała na nasz występ, nagradzając chórzystów gromkimi brawami, a po koncercie  serdecznie  nam gratulowali i przekazywali podziękowania naszej dyrygentce.

Po koncercie  udaliśmy się na musical „Nine”, w którym aktorzy w swoim przekazie artystycznym opowiedzieli historię reżysera,  pogrążonego  w niemocy twórczej, ukrywającego się przed światem w weneckim SPA, by tam szukać inspiracji do napisania scenariusza  swojego nowego przedstawienia.

Musical był po raz ostatni wystawiony na deskach „Capitolu”.

 

 

Relacje przygotowały:

Jadwiga Borowska wraz z Ewą Skubisz